Koło Pttk Nr 4 w Wesołej
11 czerwca 2018

Wędrówka piesza przez Lasy Otwockie

Zapraszamy na pieszą wędrówkę do malowniczych Lasów Otwockich w północnej części Mazowieckiego Parku Krajobrazowego. Nasza wycieczka będzie prowadziła początkowo przez Józefów aby wyjść na jedno z wyższych pasm wydm w północnej części MPK, do którego należy m. in. Góra Lotników z pomnikiem Lotników Alianckich, Łysa Góra oraz Borowa Góra. Następnie przejdziemy przez Aleksandrów – najbardziej wysunięte na wschód warszawskie osiedle, które zostało włączone do Warszawy w 1992r. Po wyjściu z Aleksandrowa skierujemy się na podmokłe tereny koło Jeziora Torfy i Stawu Rajcy, tu  przejdziemy przez budowaną Południową Obwodnicę Warszawy. Kolejne wzgórza wydm osiągniemy przy zabytkowym sanatorium dla dzieci w Zagórzu, będą to Macierowskie Góry. Potem przejdziemy koło dwóch największych kompleksów bagiennych południowej części Wesołej – Zielonego Ługu i Macierowego Bagna aby zaraz dojść do Starej Miłosny. Cała trasa ok. 25km.
 
Termin: 08 września 2018r.
 
Zbiórka:  O godz. 08:30 przy rondzie Macierowe Bagno - skrzyżowanie ul. Jana Pawła II, Granicznej i Torfowej. Z tego miejsca będzie przejazd autobusem linii 147 do stacji W-wa Międzylesie, a następnie pociągiem do stacji Józefów. Osoby z Międzylesia mogą czekać na przystanku kolejowym W-wa Międzylesie. (odjazd autobusu 147 z przystanku Torfowa o godz. 08:39, odjazd pociągu ze stacji W-wa Międzylesie o godz.  09.02).
 
Uwaga: Należy zabrać ze sobą zapas picia i prowiant na drogę.
 
Trasa będzie głównie po terenie wydmowym leśnym i dlatego trzeba się miejscami liczyć z piaszczystymi lub lekko podmokłymi ścieżkami, tempo nie będzie duże, będą postoje, ale trasa to bez mała 25 km, więc nie taka krótka... (będzie możliwość skrócenia trasy do stacji kolejowej W-wa Falenica lub przystanku kolejowego W-wa Radość)
Przebieg wariantu głównego:
 – żółty szlak: Józefów-Zielony Ług (Piaszczysta Perć)
- zielony szlak: Zielony Ług-Stara Miłosna
 
Zapisy na wycieczkę za pośrednictwem naszej strony internetowej www.pttkwesola.pl
 
Kierownik wycieczki: Bożena Jaźwińska tel. 510 079 422
Spływ kajakowy ŚwidremPoprzedni
Czas spływów i górskich wędrów...Następny

Koło PTTK nr 4 w Wesołej

Adres (korespondencyjny):
ul. Agawy 5, 05-077 Wesoła

E-mail: info@pttkwesola.pl

Konto:
PTTK Oddział Stołeczny Koło nr 4 w Wesołej
ul. Marszałkowska 115, Warszawa
BNP PARIBAS Bank Polska SA
Nr: 18 2030 0045 1110 0000 0238 7630