Zaloguj się    |    Zarejestruj się

Zaloguj się

 
automatyczne logowanie

Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

  • Aktualności
  • Najbliższe wycieczki
  • Kalendarz imprez
  • Galeria zdjęć
  • O nas
  • Newsletter
  • Kontakt

Podlaski Przełom Bugu

Marcin Jędrzejewski  |  13 lutego 2019

Podlaski Przełom Bugu

Malownicze zakola, wysokie piaszczyste skarpy, bezkresne pola na niewysokich wzgórza. Wśród lasów ukryte drewniane cerkwie i niewielkie wioski . Kraina, w której jak by czas się zatrzymał… To tu kręcono zdjęcia do ekranizacji „Nad Niemnem”. Drohiczyn, Mielnik, Janów Podlaski, Grabarka. Torfowiska, bagna, starorzecza. Istna mieszanka doznań. Będzie trochę chodzenia i trochę zwiedzania. Dla rodzin z dziećmi będzie możliwość alternatywnych, krótszych tras wędrówki.

Zaczniemy od zwiedzania światowej sławy stadniny koni w Janowie Podlaskim. Następnie czeka nas dłuższy spacer wzdłuż Bugu (ok. 15 km). Będą to 3 odcinki, więc mniej zaprawieni piechurzy będą mogli przejść tylko część trasy. Pójdziemy najpierw za stadniną do rezerwatu Łęg Dębowy, następnie wzdłuż granicznego odcinka Bugu do Starego Bubla, a następnie z Gnojna wejdziemy na Łysą Górę, z najwyższą liczącą bez małą 20 m nadbużańską skarpą. Po obiedzie czeka nas jeszcze wieczorny spacer po Mielniku, z fantastyczną panoramą Zabuża z góry zamkowej o zachodzie słońca…

Dzień drugi zaczniemy od krótkiej wędrówki do malowniczo położonej cerkwi w Koterce, następnie przejedziemy do Zabuża gdzie ruszymy na wędrówkę jedną z najbardziej malowniczych ścieżek przyrodniczych Podlasia wokół jeziora Trojan. Przed obiadem odwiedzimy jeszcze „prawosławną Częstochowę” czyli cerkiew w Grabarce z cudownym źródełkiem oraz  słynną „górą krzyży”. Poobiedzie przespacerujemy się jeszcze sennymi ulicami Siemiatycz oraz pobliskiego Drohiczyna.

Wyjazd autokarem w sobotę 6 kwietnia godz. 7.30, powrót w niedzielę 7 kwietnia koło 20.00. Nocujemy w pensjonacie „Panorama” w Mielniku n/Bugiem. Koszt udziału obejmującego przejazd, nocleg, obiad i kolację w sobotę oraz śniadanie i obiad w niedzielę oraz bilety wstępów to 220,00 od osoby dorosłej oraz 190,00 od dzieci do lat 15.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszam do udziału.

Kierownik imprezy
Marcin Jędrzejewski
tel. 601 31 48 22


Kalendarz imprez
Czerwiec 2020
PnWtSrCzwPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
wszystkie imprezy
Najbliższa wycieczkaZgłoszenia na wycieczki