Zaloguj się    |    Zarejestruj się

Zaloguj się

 
automatyczne logowanie

Zarejestruj się    Zapomniałem hasła

  • Aktualności
  • Najbliższe wycieczki
  • Kalendarz imprez
  • Galeria zdjęć
  • O nas
  • Newsletter
  • Kontakt

Korona Gór Polskich z Wesołowskim PTTK

Marcin Jędrzejewski  |  13 stycznia 2020

Korona Gór Polskich z Wesołowskim PTTK
Korona Gór Polski ustanowiona została w 1997 roku, a tworzy ją 28 najwyższych szczytów wszystkich pasm górskich naszego kraju. Aby zostać jej zdobywcą trzeba wejść na nie pokonując siłą własnych mięśni ponad 30 tysięcy metrów n.p.m. Chętni do tego czynu powołali 13 grudnia 1997 r. Klub Zdobywców Korony Gór Polski, do którego należy już ponad 30 tysięcy miłośników gór. Spośród nich godnością Zdobywcy szczyci się ponad 2200 osób.

Od tego roku nasze Koło PTTK organizując wycieczki górskie będzie planować ich trasy tak, aby nie umniejszając atrakcyjności krajoznawczej, pomóc chętnym w zdobyciu odznaki Korony Gór Polskich. Nie zorganizujemy wypraw na wszystkie 28 szczytów, nie będziemy bić rekordów szybkości w ich zdobywaniu. Ale w ciągu 3-4 lat postaramy się umożliwić uczestnikom naszych wyjazdów stanięcie na większości z nich, tak aby tylko na kilka trzeba było wybrać się samodzielnie. Zdobywanie Korony Gór Polskich nie będzie obowiązkowe aby jeździć z nami. Naszym celem nadal jest promocja krajoznawstwa, wędrowania i bycia bliżej natury. Możliwość zdobywania Korony Gór Polskich będzie tylko dodatkiem do naszych wędrówek. Nic się też nie stanie jeśli ktoś nie pojedzie na jakiś wyjazd. Nie jest wykluczone że za kilka lat znów zajrzymy w dane pasmo. Albo chcąc wcześniej zdobyć Koronę Gór Polskich może sam pojechać i powędrować na dany szczyt indywidualnie…
Jak najbardziej można też jeździć na nasze wycieczki i Korony Gór Polskich nie zdobywać. Warunkiem koniecznym do rozpoczęcia zdobywania Korony Gór Polskich jest wcześniejsze zapisanie się do Klubu Korony Gór Polskich. Wejścia na szczyty sprzed dnia zapisania nie są uwzględniane! Zapisanie następuje przez formularz na stronie WWW.kgp.info.pl Wiąże się to z dokonaniem wpłaty rejestracyjnej w wysokości 35,00 i zakupem książeczki za 5,00. Można dodatkowo nabyć także odznakę KGP za 15,00. Jeśli komuś to ułatwi zapisy, to możemy zrobić zgłoszenie grupowe z naszego Koła. Zainteresowanych proszę o przesłanie maila na adres info@pttkwesola.pl ze zgłoszeniem zawierającym:
-imię i nazwisko
- nr telefonu
- e-mailem
- datą urodzenia
- adresem zameldowania
- adresem korespondencyjnym (o ile jest inny)
- informacją czy chce się zakupić odznakę

Przesłanie takiego zgłoszenia będziemy traktowali jako równoważne ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych w zakresie zdobywania odznaki KGP oraz z akceptacją regulaminu KGP opublikowanego na stronie WWW.kgp.info.pl. Po przesłaniu zgłoszenia prosimy o wpłatę należności (40,00 lub 55,00) do skarbnika Koła lub na nasze konto (opublikowane na naszej stronie WWW.pttkwesola.pl).

Na zgłoszenia czekamy do 15 lutego br., po tym terminie każdy może rejestrować się sam we własnym zakresie.

Do zobaczenia na szlaku!

Kalendarz imprez
Lipiec 2020
PnWtSrCzwPtSoNd
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
wszystkie imprezy
Najbliższa wycieczkaZgłoszenia na wycieczki