Koło Pttk Nr 4 w Wesołej

16 - 17 kwietnia 2016

Bagna Biebrzańskie 2016

wpis archiwalny

Data wyjazdu: sobota, 16 kwietnia 2016

Data przyjazdu: niedziela, 17 kwietnia 2016

Termin zgłoszenia: piątek, 8 kwietnia 2016

Kierownik: Marcin Jędrzejewski

Wpis archiwalny!
Brak możliwości zapisu na wycieczkę

To była jedna z pierwszych naszych wypraw. Już 8 lat temu. Wiele osób wspomina ją z sentymentem, dlatego zdecydowaliśmy się by w tym roku tam wrócić! Tak więc po raz kolejny w dniach 16-17 kwietnia zapraszamy was na   dwudniowy wypad na Bagna Biebrzańskie. Przez dwa dni z doświadczonymi przewodnikami, trenerami przyrody z firmy Biebrza Eco-Travel, będziemy zagłębiać się w najdziksze rejony bagien, tropić wilki, łosie i bobry, podglądać ptaki. Dodatkowo zwiedzimy część potężnej Twierdzy Osowiec, a jak starczy nam sił to wybierzemy się na wieczorny wypad do Tykocina. Wracając odwiedzimy Strękową Górę – centralne miejsce bitwy Pod Wizną z września 1939 roku. Wycieczka o śrdenim stopniu trudności, sporo wędrówki, nie wymagająca jednak olbrzymiego wysiłku, adresowan dla dorosłych i rodzin z dziećmi.

Koszt wycieczki: dorośli - 260,00, dzieci do 15 roku życia – 240,00. W cenie zapewniamy nocleg i wyżywienie w hotelu „Zbyszko” w Goniądzu (obiadokolacja w sobotę, śniadania, suchy prowiant i obiad w niedzielę), przejazd autokarem, obsługę przewodnicką, bilety wstępu.

Wyjazd, w sobotę o godz. 6.45. Spotykamy się na parkingu pod halą sportową w Starej Miłośnie przy ul. Pogodnej. Jedziemy do Osowca, gdzie z przewodnikami zwiedzamy zewnętrzny fort I Twierdzy Osowiec (ok. 2h). Twierdza ta, to najcenniejszy, obok kanału Augustowskiego, obiekt zabytkowy na terenie Biebrzańskiego Parku Narodowego. Twierdza została usytuowana na jedynej przeprawie przez bagna biebrzańskie, w zwężeniu doliny Biebrzy. W przeszłości miała ona duże znaczenie strategiczne. Była bowiem ważnym elementem zespołu umocnień broniących zachodnich granic imperium rosyjskiego.

Następnie ruszamy na trasę przyrodniczą "Las bez tajemnic" (ok. 4h). Podczas wędrówki przez ostoję łosia zajrzymy do stołówki wilków, wprosimy się na audiencję do właściciela tajemniczej pułapki, zajrzymy do lisiej nory, odkryjemy niebezpieczną broń mrówek,  przeżyjemy przygodę z mieszkańcami spróchniałego pnia.  Będziemy zgłębiali sztukę tropienia zwierząt i ich rozpoznawania po kupach. W wilczej ostoi poczujemy się jak u siebie w domu.

W niedzielę będziemy wędrować trasą "Biebrza w pigułce" (ok. 8h).

W programie:

  • "W świecie owadożernej rosiczki" (To pełna wrażeń wizyta w miejscu o najgłębszych bagnach, z drapieżnymi i halucynogennymi roślinami, pająkami-olbrzymami i kąśliwymi wężami :))
  • "Podglądając ptasie perełki" (obserwacja najcenniejszych ptasich rarytasów)
  • "Tropem bobra" (wizyty w najbardziej imponujących "królestwach bobrowych" - historia naturalna bobra)
  • "W ostoi łosia" (wędrówka przez torfowisko niskie z szansą na podejrzenie zwierząt w ich naturalnym środowisku; historia naturalna łosia)

Powrót do Warszawy przewidujemy w niedzielę ok. 22.00. Należy zabrać ze sobą napoje i prowiant na pierwszy dzień (dopiero wieczorem zapewniamy obiadokolację), dopasowane do zmiennej pogody ubranie, plecak do wędrówki itp.

 

Wyjazd: 16 kwietnia 2016 (sobota), zbiórka na parkingu pod halą sportową przy ul. Pogodnej o godz. 6.45

Powrót: w to samo miejsce, w niedzielę, ok. godz. 22.00

Wpisowe: 260,00 dorośli, 240,00 dzieci do 15 roku życia. Zaliczka w wysokości 100,00 płatna w ciągu 7 dni od zgłoszenia

Noclegi: W hotelu "Zbyszko" w Goniądzu

Wyżywienie: W hotelu "Zbyszko" - obiadokolacja w sobotę, śniadania, suchy prowiant i obiad w niedzielę

Zgłoszenia: do wyczerpania limitu miejsc lub do 8 kwietnia br.

Kierownik wyjazdu: Marcin Jędrzejewski tel. 601 31 48 22

Miejsc: 43

Wycieczka Piastowskim SzlakiemPoprzedni
Spływ DrzewiczkąNastępny

Koło PTTK nr 4 w Wesołej

Adres (korespondencyjny):
ul. Agawy 5, 05-077 Wesoła

E-mail: info@pttkwesola.pl

Konto:
PTTK Oddział Stołeczny Koło nr 4 w Wesołej
ul. Marszałkowska 115, Warszawa
BNP PARIBAS Bank Polska SA
Nr: 18 2030 0045 1110 0000 0238 7630