Koło Pttk Nr 4 w Wesołej

19 - 19 maja 2018

Rowerami przez Lasy Celestynowskie

wpis archiwalny

Data wyjazdu: sobota, 19 maja 2018

Data przyjazdu: sobota, 19 maja 2018

Termin zgłoszenia: piątek, 18 maja 2018

Kierownik: Bożena Jaźwińska

Wpis archiwalny!
Brak możliwości zapisu na wycieczkę
Na kolejnej wycieczce rowerowej zapraszamy do malowniczych Lasów Celestynowskich w południowej części Mazowieckiego Parku Krajobrazowego. Nasza wycieczka będzie początkowo prowadziła przez Otwock – zielone miasto o walorach uzdrowiskowych, które jest związane z osobami Michała Andriolliego i Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego – twórcy określenia „świdermajer”, który odnosi się do głównie drewnianych willi charakterystycznych dla tych terenów. Następnie przejedziemy koło starego kirkutu na granicy Otwocka i Karczewa i dotrzemy do jednego z piękniejszych jezior śródleśnych w okolicy – Jeziora Torfy. Od tego momentu będziemy jechać skrajem największego kompleksu bagien na terenie MPK – Bagna Całowanie, kierując się przez jedne z najwyższych wydm na terenie tego parku do Celestynowa – urokliwej letniskowej wsi położonej przy Kolei Nadwiślańskiej. Stamtąd udamy się z powrotem do Otwocka.  
 
Termin: 19 maja 2018r.
 
Zbiórka:  O godz. 08:40 przy miejscu piknikowym koło ratusza (osoby ze Starej Miłosny mogą przyjechać 10 min. później na rondo Macierowe Bagno - skrzyżowanie ul. Jana Pawła II, Granicznej i Torfowej lub osoby z Międzylesia mogą czekać na przystanku PKP W-wa Międzylesie). Cała trasa ok. 50 km (w obie strony). Dodatkowo będzie przejazd pociągiem od stacji W-wa Międzylesie do stacji Otwock (godz. odjazdu 09.21) 
 
Uwaga: Należy zabrać ze sobą zapas picia i prowiant na drogę.
 
Dzieci mogą brać w wycieczce udział jedynie pod opieką rodziców lub opiekunów, dzieci jadą obowiązkowo w kaskach.
 
Trasa będzie głównie po terenie leśnym i dlatego trzeba się miejscami liczyć z piaszczystymi lub lekko podmokłymi ścieżkami, tempo nie będzie duże, będą postoje, ale trasa to bez mała 50 km, więc nie taka krótka...
 
Zapisy na wycieczkę za pośrednictwem naszej strony internetowej www.pttkwesola.pl

Kierownik wycieczki: Bożena Jaźwińska tel. 510 079 422
 
Spływ LiwiecPoprzedni
TrójmiastoNastępny

Koło PTTK nr 4 w Wesołej

Adres (korespondencyjny):
ul. Agawy 5, 05-077 Wesoła

E-mail: info@pttkwesola.pl

Konto:
PTTK Oddział Stołeczny Koło nr 4 w Wesołej
ul. Marszałkowska 115, Warszawa
BNP PARIBAS Bank Polska SA
Nr: 18 2030 0045 1110 0000 0238 7630