Koło Pttk Nr 4 w Wesołej
14 maja 2012

Info dla jadących na spływ Pilicą

Tak, to już w najbliższą sobotę! Bez względu na pogodę (do piątku fatalną, od soboty bardzo przyzwoitą), ruszamy na kajaki. Start o godz. 8.00 z parkingu pod halą sportową w Starej Miłośnie (ul. Pogodna). Jedziemy autokarem 16 km za Warkę, gdzie czekają na nas kajaki. Tradycyjnie spływamy w trzech grupach, każda zabezpieczona przez ratownika. Na wyposażeniu kajaków są kapoki dla wszystkich uczestników.

Ubrania na przebranie zostawiamy w autokarze, który wraca do Warki na miejsce zakończenia spływu i tam czeka na nas. W miejscu lądowania będzie ognisko z możliwością pieczenia kiełbasek (każdy zabezpiecza je według własnych potrzeb), ze strony organizatora będzie zapewniony ciepły bigos, pieczywo i słodki deser.

Po posiłku i ognisku zbieramy się w drogę powrotną. Cały czas nie mamy potwierdzenia, ale liczymy na zwiedzanie  browaru w Warce no i dalej zamku w Czersku. W Warszawie będziemy w godzinach 18.00-20.00 (w zależności od pogody)

Dla przypomnienia:

- wszystkie rzeczy zabierane na kajak warto zapakować w worki żeglarskie albo co najmniej w worki foliowe, tylko te najgrubsze z grubych (zwykłe natychmiast się dziurawią).

- komórki i portfele pakujemy w torebki hermetyczne (zamykane strunowo) i zostawiamy w środku bąbel powietrza, by zapewnić im pływalność.

- jak będzie ciepło to warto mieć min. 1l (a przy upale nawet 2l) picia. Jak będzie zimno, herbatę z sokiem malinowym w termosie...

- płyniemy ok. 4h spokojnym tempem, ale jakiś prowiant, w tym słodycze na drogę zabrać warto.

- jak by lało płyniemy w strojach kąpielowych i na to zakładamy kurtki lub peleryny przeciwdeszczowe. Zwykłe ubranie namoknięte ziębi jeszcze bardziej, więc lepiej mieć szczelne peleryny zamiast dresu czy swerta, ew. dwie-trzy zmiany bluz w suchych workach do wyciągania na postojach. No i zapas ręczników... Dla dzieci wyjątkowo dobrze sprawdzają się pianki nurkowe, nawet mokre grzeją nie ziębią.

- w przypadku upału koniecznie trzeba pamiętać o czapkach i kremie z filtrem UV.

 

Bardzo prosimy o punktualne stawienie się na miejscu zbiórki!

Spływ kajakowy Pojezierze Brodnick...Poprzedni
Przyjmujemy jeszcze zgłoszenia na spływ ...Następny

Koło PTTK nr 4 w Wesołej

Adres (korespondencyjny):
ul. Agawy 5, 05-077 Wesoła

E-mail: info@pttkwesola.pl

Konto:
PTTK Oddział Stołeczny Koło nr 4 w Wesołej
ul. Marszałkowska 115, Warszawa
BNP PARIBAS Bank Polska SA
Nr: 18 2030 0045 1110 0000 0238 7630