Koło Pttk Nr 4 w Wesołej
18 stycznia 2022

PTTK zaprasza na cztery pory roku w górach

Mimo ograniczeń związanych z epidemią covid-19 nasze koło stara się w miarę normalnie funkcjonować, i jak co roku oferujemy Państwu propozycję aktywnego spędzania czasu. Powodzenie naszych wypraw górskich (jesień w Beskidzie Makowskim a w szczególności Zima w Bieszczadach) skłoniło nas do przygotowania propozycji takich właśnie wyjazdów.

O wyjeździe zimowym w Bieszczady można by spokojnie napisać odrębną relację, i to dość długą. Mieliśmy nadzieję znaleźć prawdziwą, zimę, i znaleźliśmy. I to taką, „jakiej najstarsi Polacy nie pamiętają”. Przez ostatnie 2 tygodnie przed naszym przyjazdem na Bieszczadzkich szczytach intensywnie padał śnieg. Większość szlaków była zupełnie nieprzetarta, a na tych położonych w wyższych partiach leżało miejscami grubo powyżej metra śniegu. Już pierwszy dzień okazał się nie lada wyzwaniem. Wiele razy chodziłem po górach w najróżniejszych warunkach, te były jednymi z trudniejszych. Mimo tego, wszyscy uczestnicy, bez względu na wiek i kondycję dali sobie radę i bezpiecznie doszliśmy do naszego hotelu. Z taką grupą, z takim hartem i pogodą ducha jaki wszyscy prezentowali, katorżnicza praca jaką było przecieranie szlaku na Małą Rawkę była niewiarygodnie męczącą, ale  wartą zapamiętania wspaniałą przygodą.

Korzystając z okazji, chciałem za to wszystkim uczestnikom, a szczególnie panom, którzy przecierali szlak, serdecznie podziękować. Z myślą o Was, już teraz przygotowaliśmy propozycje czterech kolejnych wypraw górskich. W waszym towarzystwie na pewno będą udane.

Wiosna w Izerach - 31.03-03.04 (wyjazd w czwartek po południu). Dojazd autokarem do Świeradowa, skąd będziemy wędrować po dość płaskich, ale bardzo malowniczych Górach Izerskich

Lato w Beskidzie Żywieckim – 06.07-10.07 (wyjazd w środę po południu). Dojazd pociągiem i wędrówka z plecakami z noclegami w schroniskach górskich.

Jesień w Górach Sowich – 22.09-25.09 (wyjazd w czwartek rano). Dojazd autokarem w okolice Walimia, skąd będziemy wędrować po tajemniczych górach Sowich. Zajrzymy do twierdzy w Srebrnej Górze, oraz zwiedzimy słynne poniemieckie podziemne miasto w Osówce i Walimiu. Po drodze też zahaczymy o (podobno) magiczny Masyw Ślęży.

Zima w Beskidzie Niskim 08.12-11.12 (wyjazd w czwartek po południu). Dojazd autokarem w okolice Dukli, skąd będziemy wędrować po bezludnych dolinkach Beskidu Niskiego. Zobaczymy dziedzictwo tragicznej historii tego regionu, samotne cerkwie i rozrzucone po miejscach bitew i potyczek cmentarze wojenne.

W ciągu 2 tygodni powinny być znane szczegóły tych wyjazdów, a będzie się można z nimi zapoznać na naszej stronie internetowej www.pttkwesola.pl, tam też będzie można się na wycieczki zgłosić.

Na naszych wyjazdach zawsze prócz tras podstawowych przygotowujemy trasy skrócone dla osób z mniejszą kondycją i trasy wydłużone dla tych co potrzebują się solidnie zasapać. Jesteśmy otwarci na wszystkich lubiących aktywnie spędzać czas, z otwartością witamy w naszym gronie każdego nowego uczestnika. Aby jeździć na nasze wyjazdy nie trzeba się zapisywać do naszego Koła, wystarczy ochota do wędrówek.

Do zobaczenia na szlaku!

Ziemia opolska – w krainie zamków ...Poprzedni
Zapraszamy do galeriiNastępny

Koło PTTK nr 4 w Wesołej

Adres (korespondencyjny):
ul. Agawy 5, 05-077 Wesoła

E-mail: info@pttkwesola.pl

Konto:
PTTK Oddział Stołeczny Koło nr 4 w Wesołej
ul. Marszałkowska 115, Warszawa
BNP PARIBAS Bank Polska SA
Nr: 18 2030 0045 1110 0000 0238 7630