Koło Pttk Nr 4 w Wesołej
29 stycznia 2024

Zapraszamyt na letnią włóczęgę w Karkonoszach

Karkonosze – pasmo górskie położone w Sudetach, na południowo-zachodnich krańcach Polski. Prawie ¾ Karkonoszy leży na terenie Czech, dlatego powędrujemy sobie przez dwa dni po czeskiej stronie Karkonoszy. Choć i ta polska, mniejsza część jest wystarczająco malownicza by warto było w Karkonosze się wybrać. Najwyższym szczytem Karkonoszy i całych Sudetów jest Śnieżka, licząca 1603 m n.p.m. na którą również wejdziemy.

Czekają nas malownicze widoki, bowiem Karkonoskie szczyty są wyniosłe i nie porośnięte lasami, oferują więc zapierające dech w piersiach panoramy. Charakterystycznym elementem karkonoskiego krajobrazu są też malownicze formy skalne, zwane tu skałkami. Łącznie można wyróżnić co najmniej 150 grup skalnych i pojedynczych skałek, różnej wielkości, kształtu i wysokości sięgającej do 25 m (np. Pielgrzymy). Z racji fantastycznych kształtów i związanych z nimi legend, skałki przybrały osobliwe nazwy: Ptasie Gniazda, Skalna Brama, Owcze Skały, Końskie Łby… Swoje trzy grosze dorzuciły do Karkonoskiego krajobrazu lodowce, po których pozostały gigantyczne kotły skalne, raz niewielkie krystalicznie czyste jeziorka.

UWAGA! Wycieczka ma charakter górskiej włóczęgi. Chodzimy z plecakami, nocujemy w górskich schroniskach, przez cały czas nie schodzimy z gór, więc trzeba zaopatrzyć się w prowiant, lub liczyć na wyżywienie w schroniskach. Wędrujemy bez względu na pogodę, nocujemy w pokojach wieloosobowych. Nie potrzebujemy karimat ani śpiworów.

UWAGA! Wycieczka będzie wymagała minimum podstawowej wytrzymałości w chodzeniu po górach, nie są przewidywane trasy wariantowe.

Szczegółówy program jest w zakładce WYCIECZKI

Tu bije serce dawnej fabryki lnuPoprzedni
Przedwiośnie w BieszczadachNastępny

Koło PTTK nr 4 w Wesołej

Adres (korespondencyjny):
ul. Agawy 5, 05-077 Wesoła

E-mail: info@pttkwesola.pl

Konto:
PTTK Oddział Stołeczny Koło nr 4 w Wesołej
ul. Marszałkowska 115, Warszawa
BNP PARIBAS Bank Polska SA
Nr: 18 2030 0045 1110 0000 0238 7630