Koło Pttk Nr 4 w Wesołej
Wesoła
1 - 4 maja 2024

Rowerowa majówka

wpis archiwalny

Data wyjazdu: środa, 1 maja 2024

Data przyjazdu: sobota, 4 maja 2024

Termin zgłoszenia: sobota, 4 maja 2024

Kierownik: Marcin Jędrzejewski

Wpis archiwalny!
Brak możliwości zapisu na wycieczkę

Jeśli ktoś nie wybiera się nigdzie dalej na majówkę, a miałby ochotę spędzić mile czas w fajnym towarzystwie śmigając po lesie na rowerach, to serdecznie zapraszamy na Rowerową Majówkę naszego koła PTTK nr 4 w Wesołej.

Będą to 3 niezależne od siebie wycieczki rowerowe w dniach 28 kwietnia, 1 maja oraz 4 maja.

28 kwietnia pojedziemy na ścieżkę nad Mienią, niewiarygodnie malowniczy i ciekawy zakątek Mazowieckiego Parku Krajobrazowego. Spotykamy się o godzinie 10.30 na rondzie Macierowe Bagno. Jeśli komuś, szczególnie z Wawra było by wygodniej, to może dołączyć do nas nad „Czarnym Stawem”, będziemy tam ok. 20 minut później. Trasa będzie wiodła leśnymi bezdrożami przez uroczysko „Biały Ług” aż do Wiązownej, potem ścieżką nad Mienią aż do Józefowa, gdzie odwiedzimy lodziarnię-cukiernię u Babci Heli, a chwilę później staniemy na lunch w barze Przy Stajni w Falenicy.

1 maja pojedziemy nieco dalej, od Otwocka, przez rezerwat Jezioro Torfy, Górę Dąbrowiecką aż pod Celestynów i powrót przez Pogorzel. Do Otwocka i z Otwocka będziemy jechali SKM, niezbędne więc będą bilety ZTM na drugą strefę. Rowery przewozi się bezpłatnie. Spotykamy się o godzinie 10.30 na rondzie Macierowe Bagno. Jeśli komuś, szczególnie z Wawra było by wygodniej, to może dołączyć do nas w Międzylesiu na stacji PKP, lub dosiąść się na innej stacji do tej SKMki. Celujemy w SKMkę do Otwocka odjazd z Międzylesia o godzinie 11.15. Tu nie mamy zaplanowanych konkretnych miejsc na lunch, ale jakąś dobrą lodziarnię na pewno znajdziemy.

4 maja zrobimy rundkę po warszawskich rezerwatach przyrody. Najpierw pojedziemy wzdłuż rezerwatu Jana III Sobieskiego, przez rezerwat Olszynka Grochowska (UWAGA! Olszynka Grochowska jest udostępniona wyłącznie dla ruchu pieszego, fragment trasy przez rezerwat będziemy musieli pokonać pieszo, prowadząc rowery) i przez rezerwat Kawęczyn. Spotykamy się o godzinie 10.30 na rondzie Macierowe Bagno. Jeśli komuś, szczególnie z Wawra było by wygodniej, to może dołączyć do nas w Marysinie Wawerskim, na parkingu przed klasztorem Felicjanek.  Będziemy tam ok. 11.15. Tradycyjne lody zjemy w cukierni Grzybki.

UWAGA!

Standardowe miejsce zbiórki to każdorazowo rondo Macierowe Bagno (skrzyżowanie ul. Jana Pawła II i Granicznej) ma osiedlu Stara Miłosna o godzinie 10.30. Jeśli komuś, szczególnie z Wawra było by wygodniej, to każdego dnia podajemy alternatywne punkty dołączenia do grupy.

Każdego dnia trasy będą liczyły ok. 30 km, będziemy jechali średnim i średnio-wolnym tempem. Całość każdej wycieczki przewidziana jest na ok. 5-6 h. Ponieważ będziemy jeździli leśnymi ścieżkami wymagany jest rower dostosowany do jazdy terenowej, choć z elementarnym zestawem przerzutek. Warto zabrać sakwę z jakimś drobnym prowiantem, koniecznie zapas wody. Zalecamy jazdę w kasku rowerowym. Dzieci mogą jechać tylko i wyłącznie pod opieką rodziców.

Zgłoszenia: Na te wycieczki zgłoszenia nie są wymagane, ale jeśli ktoś chciałby dołączyć do grupy w innym miejscy niż rondo Macierowe Bagno, to proszę o kontakt do Kierownika Wyjazdu, żebyśmy wiedzieli gdzie i na kogo czekać.

Wpisowe: nie jest wymagane

Kierownik wyjazdu: Marcin Jędrzejewski tel. 601 31 48 22

Wiosna w PieninachPoprzedni
Biegiem Świdra i WisłyNastępny

Koło PTTK nr 4 w Wesołej

Adres (korespondencyjny):
ul. Agawy 5, 05-077 Wesoła

E-mail: info@pttkwesola.pl

Konto:
PTTK Oddział Stołeczny Koło nr 4 w Wesołej
ul. Marszałkowska 115, Warszawa
BNP PARIBAS Bank Polska SA
Nr: 18 2030 0045 1110 0000 0238 7630