Koło Pttk Nr 4 w Wesołej

15 - 17 czerwca 2012

Spływ kajakowy Pojezierze Brodnickie

wpis archiwalny

Data wyjazdu: piątek, 15 czerwca 2012

Data przyjazdu: niedziela, 17 czerwca 2012

Termin zgłoszenia: środa, 13 czerwca 2012

Kierownik: Wojciech Chmielewski

Wpis archiwalny!
Brak możliwości zapisu na wycieczkę

Serdecznie zapraszamy Państwa na kolejny spływ kajakowy. Tym razem nasza trasa będzie wiodła szlakiem jezior Pojezierza Brodnickiego oraz rzeki Drwęcy. Rozpoczniemy go na jeziorze Partęczyny a zakończymy w Golubiu-Dobrzyniu. Spływ będzie trzydniowy od 15 do 17 czerwca br., wyjazd zaplanowany jest w piątek wczesnym rankiem, powrót w niedzielę wieczorem.

Rzeka Drwęca

Kręta, dzika, miejscami spokojna, innym razem bystra, przedzierająca się wąskim korytem ściśniętym stromymi brzegami pradoliny - taka jest Drwęca, prawy dopływ Wisły. Z kajakarskiego punktu widzenia zaliczana jest do szlaków łatwych.

O charakterze szlaku kajakowego świadczą też dawne zamki i warowne miasta krzyżackie, które stanowiły bazę dla dalszej ekspansji na ziemię pogańskich Prusów, a potem ułatwiały rycerskie rejzy na stronę polską – ziemię dobrzyńską. Najbardziej znana warownia znajduje się w Golubiu – Dobrzyniu. Po Brdzie i Wdzie Drwęca uważana jest za trzeci pod względem atrakcyjności szlak kajakowy regionu kujawsko – pomorskiego. Zanim znajdzie się w jego granicach przed Brodnicą, płynie przez województwo warmińsko- mazurskie.

Źródła Drwęcy biją u podnóża Wzgórz Dylewskich na wysokości 192 m n.p.m. Na całej długości (219 km, w tym 117 km w Kujawsko - Pomorskiem) stanowi rezerwat przyrody "Rzeka Drwęca". Szczególną ochroną objęto tu pstrąga, łososia, troć i certę

Program wyjazdu:

Dzień I - Dojazd autokarem nad Jezioro Partęczyny, stamtąd spływ szlakiem jezior do stanicy wodnej PTTK Bachotek (ok. 16 km), obiadokolacja i ognisko

Dzień II - spływ szlakiem Drwęcy od stanicy PTTK Bachotek do Brodnicy (ok. 17 km). Obiadokolacja, Brodnica by night - wieczorne zwiedzanie Brodnicy.

Dzień III - spływ szlakiem Drwęcy od Dąbrówki do Golubia-Dobrzynia (ok. 16 km). Obiadokolacja, zwiedzanie Golubia-Dobrzynia, powrót do Warszawy.

Termin: 15 czerwca br., wyjazd o godz. 7.00, powrót 17 czerwca br. ok. 20.00

Przejazd: autokarem

Wpisowe: dorośli 320,00, dzieci do 15 roku życia 300,00

Kierownik wyjazdu: Wojtek Chmielewski

Zgłoszenia: za pośrednictwem naszej strony internetowej (opcja dostępna dla zarejestrowanych i zalogowanych użytkowników)

Ilość miejsc: 51

Spływ kajakowy PilicąPoprzedni
Twierdza Modlin, Zakroczym, Czerwi...Następny

Koło PTTK nr 4 w Wesołej

Adres (korespondencyjny):
ul. Agawy 5, 05-077 Wesoła

E-mail: info@pttkwesola.pl

Konto:
PTTK Oddział Stołeczny Koło nr 4 w Wesołej
ul. Marszałkowska 115, Warszawa
BNP PARIBAS Bank Polska SA
Nr: 18 2030 0045 1110 0000 0238 7630